WEEKEND DARMOWEJ DOSTAWY!
Darmowa dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 70,00 zł.

Smycz dla psa Flexi

Nowością na rynku stały się innowacyjne smycze dla zwierząt oparte na technologii „flexi”, które zapobiegają nadmiernemu plątaniu się przewodu, a także pozwalają znacznie zwiększyć bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Dla każdego właściciela czworonoga ważne jest jego bezpieczeństwo, dlatego smycze flexi gwarantują najwyższy jego poziom wraz z niezawodnością oraz dobrym stosunkiem jakości do ceny. Smycze typu flexi różnią się w znacznym stopniu od ich tradycyjnych odpowiedników, jak np. od smyczy przepinanych dla psa, ponieważ pozwalają na stałą kontrolę odległości czworonoga od właściciela. Smycz flexi składa się z obudowy oraz różnego rodzaju taśm. W jej wnętrzu znajduje się specjalistyczny kołowrotek oraz system blokad, który pozwala na stałą i szybką kontrolę wysunięcia się taśmy wraz z pociągnięciem jej przez zwierzę.

Dla jakich psów przeznaczone są smycze Flexi?

Na wybór smyczy typu flexi, powinni decydować się głównie właściciele spokojnych i dorosłych psów, które są stabilne i potrafią chodzić na luźnej smyczy. Wynika to z tego względu, iż ten typ smyczy dla psa wymaga nieco dyscypliny od czworonoga, ponieważ bardzo łatwo jest zrobić mu krzywdę nieprawidłowym użytkowaniem. Zdecydowanie nie poleca się tych produktów dla młodych i niewychowanych piesków.

Zalety i wady smyczy flexi

Warto wiedzieć, iż zalet jest zdecydowanie więcej w stosunku do wad, które przynosi to rozwiązanie. Główną zaletą tego typu rozwiązania jest solidne wykonanie. Taka smycz może być użytkowana bezproblemowo przez wiele lat, bez konieczności wymiany na nową bądź naprawy.

Smycze flexi cechują się wysoką łatwością w operowaniu jej blokadą, szerokim wyborem rodzajów i rozmiarów np. różne rodzaje linek i taśm. Należy także wspomnieć, że smycze oparte na takim rozwiązaniu są o wiele bezpieczniejsze w stosunku do tradycyjnych, a ich dostępność na rynku jest na wysokim poziomie. Jedyną wadą smyczy flexi może być ich waga oraz przymus przytrzymywania przycisku stale przez użytkownika. Jednak porównując wszystkie aspekty tej smyczy, zdecydowanie warto zdecydować się na jej zakup w dopasowaniu do odpowiedniej obroży dla psa czy też szelek dla czworonogów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl