Wybór pomiędzy obrożą a szelkami często nastręcza wielu trudności czy wątpliwości. Trzeba jednak przyznać, że szelki coraz częściej uchodzą za rozwiązanie znacznie wygodniejsze dla zwierzęcia. Ponadto, sprawdzające się w przypadku tych czworonogów, które nie lubią obroży, są wyjątkowo aktywne lub też delikatne. Szelki poleca się również na długie spacery i do uprawiania sportów. To też jedyna sugerowana metoda podpięcia psa w samochodzie.

Wygodne szelki dla psa, czyli jakie?

Szelki służą szczególnie tym pupilom, które nie potrafią zachować dyscypliny, podczas spacerów szarpią się i wyrywają. W przeciwieństwie do obroży ten rodzaj zapięcia chroni psa przed podduszeniem i znacząco wpływa na komfort spaceru. Bez zmian pozostają natomiast elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu szelek.

Aby szelki były wygodne, muszą być starannie dobrane, to znaczy dopasowane do rozmiaru i wagi czworonoga. Warto przyjrzeć się systemom zapinania i regulacji – szelki nie mogą być ani zbyt luźne, ani zbyt mocno opięte. Dobrze, jeżeli szelki wykonane są z miękkiego, ale wytrzymałego i łatwego w czyszczeniu materiału.

Warto zwrócić uwagę na wykończenie szelek, które nie powinno posiadać żadnych nierówności. Cała uprząż powinna być delikatna w dotyku, co zapobiegnie zranieniom, a także sprawi, że materiał będzie współpracował w zmiennych warunkach pogodowych.

Szelki dopasowane do każdego pupila

Każdy pies ma odmienne potrzeby, dlatego w naszym sklepie znajdziesz szelki skrojone na różne okoliczności. W ofercie znajdują się między innymi praktyczne szelki typu Step in, które szybko i łatwo założysz swojemu czworonogowi. Posiadają one wygodne zapięcie i regulację paska, przez co nie będą ograniczać ruchów zwierzęcia.

Szelki typu Guard obejmują psa na wysokości szyi i klatki piersiowej, a obręcze połączone są paskiem grzbietowym i mostkowym. Miękka taśma nie powoduje podrażnień, a ponadto może być obszyta kolorowym i oryginalnym wzorem. Dla mniejszych psów proponujemy szelki z połączeniem grzbietowym, a dla szczeniąt szelki Mesh, wykonane z miękkiej siateczki, zapewniającej maksymalną wygodę.

Wszystkie szelki dostępne w naszym sklepie cechują się niebanalnym wzornictwem i kolorystyką, które wyróżnią Twojego pupila na spacerach.

Najlepsze rozwiązanie w podróży – szelki samochodowe dla psa

Przewożenie czworonoga może bywać problematyczne. Także w tej sytuacji należy zadbać o bezpieczeństwo jego i własne. W tym celu konieczne okazuje się przypięcie psa w aucie, co ma niejako pełnić funkcję pasów bezpieczeństwa. Warto pamiętać, że przy gwałtowniejszych zakrętach czy hamowaniu może dojść do niekomfortowych szarpnięć, dlatego obroża zdecydowanie nie sprawdzi się w podróży.

Szelki samochodowe to jedyne rozwiązanie gwarantujące zwierzęciu bezpieczeństwo i wygodę. Pas samochodowy wpina się bezpośrednio do pasów bezpieczeństwa. Tego typu szelki ograniczają przemieszczanie się psa po aucie. Wykonane z miękkiej taśmy, nie powodują otarć. Podobnie jak przy wyborze klasycznych szelek, także szelki samochodowe i znajdujący się przy nich karabińczyk należy dobrać do wagi i rozmiaru psa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl