Smycz to element, o którym nie można zapomnieć podczas żadnego spaceru z pupilem. Nie tylko pozwala na utrzymanie kontroli, ale przede wszystkim gwarantuje bezpieczeństwo naszemu czworonogowi.

Smycz WORKOUT przepinana Smycz WORKOUT przepinana
Producent: Furkidz
Cena: 45,10 zł
zobacz więcej
Smycz ACTIVE+ przepinana Smycz ACTIVE+ przepinana
Producent: Furkidz
Cena: 48,40 zł
zobacz więcej
Dwójnik dla psów FurTeam Dwójnik dla psów FurTeam
Producent: Furkidz
Cena: 49,50 zł
zobacz więcej
Smycz DESIGN przepinana Smycz DESIGN przepinana
Producent: Furkidz
Cena: 39,60 zł
szt.
zobacz więcej
Smycz DESIGN nieprzepinana Smycz DESIGN nieprzepinana
Producent: Furkidz
Cena: 30,80 zł
szt.
zobacz więcej
Smycz STANDARD przepinana Smycz STANDARD przepinana
Producent: Furkidz
Cena: 28,20 zł
szt.
zobacz więcej
Smycz STANDARD nieprzepinana Smycz STANDARD nieprzepinana
Producent: Furkidz
Cena: 19,40 zł
szt.
zobacz więcej
Pas samochodowy Pas samochodowy
Producent: Furkidz
Cena: 17,60 zł
szt.
zobacz więcej
PAS DO BIEGANIA 4in1 CANICROSS PAS DO BIEGANIA 4in1 CANICROSS
Producent: Dingo
Cena: 94,50 zł
zobacz więcej
Dodatkowa rączka do FurTeam Dodatkowa rączka do FurTeam
Producent: Furkidz
Cena: 20,90 zł
szt.
zobacz więcej
Dodatkowa smycz do FurTeam Dodatkowa smycz do FurTeam
Producent: Furkidz
Cena: 20,90 zł
szt.
zobacz więcej
Dwójnik dla psów - obszywany Dwójnik dla psów - obszywany
Producent: Furkidz
Cena: 36,30 zł
szt.
zobacz więcej

Smycz dla psa – czym kierować się przy wyborze?

Powszechnie dominuje opinia, że wybór w tym zakresie ogranicza się do długości smyczy lub obecności mechanizmu zwijającego. Nic bardziej mylnego! Na rynku dostępnych jest wiele modeli smyczy, a zakupowi warto poświęcić chwilę namysłu. Odpowiednio dobrany sprzęt odwdzięczy się funkcjonalnością i sprawi, że wyprowadzanie psa na spacer będzie przyjemne dla obu stron.

Aby wybrać najlepszy rodzaj smyczy, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na potrzeby naszego pupila, jego wagę i stopień aktywności oraz warunki, w jakich korzystać będziemy ze smyczy. Odpowiednia smycz to taka, która jest jednocześnie miękka, wytrzymała i odporna na gryzienie czy przetarcia, a co najważniejsze – zapewnia psu komfort poruszania się. 

Kwestią preferencji zostaje opcja regulacji czy możliwość przepięć, cechy te jednak znacznie ułatwiają użytkowanie smyczy. Dodatkową zaletą są różnorodne wzory i zdobienia, które umożliwiają personalizację i wyróżnienie się z tłumu.

Automatyczne czy klasyczne smycze dla psów?

Klasyczne smycze najlepiej sprawdzają się podczas codziennych, niewymagających spacerów z pupilami, które nie są szczególnie aktywne i grzecznie chodzą przy nodze. W przypadku tego typu produktów wybierać można spośród różnych długości smyczy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na wielkość karabińczyka i dobrać go do rozmiaru psa. 

Smycze klasyczne dostępne na naszej stronie wykonane są z taśmy rurowej, którą wyróżnia duża wytrzymałość i miękkość. Wybrane modele posiadają również funkcję przepinania, która ułatwia regulację długości smyczy. Wyjątkową opcją jest możliwość obszycia smyczy dowolnym wzorem czy dobrania jej do kompletu z obrożą lub szelkami i stworzenia estetycznego zestawu.

Smycz automatyczna typu Flexi zapewnia przede wszystkim wygodę. Uchwyt dobrze leży w dłoni, a wysokiej jakości mechanizm działa płynnie i bez zacinania się. Smycze automatyczne są też proste w użytkowaniu – obsługuje się je tylko jednym guzikiem. Dobór odpowiedniego sprzętu uzależniony jest w tym przypadku od rozmiaru i wagi psa.

Smycze automatyczne z taśmą lub linką są lekkie i na ogół długie, przez co zapewniają czworonogowi większą, ale wciąż kontrolowaną swobodę. Cechują się dużą wytrzymałością, jednak nie sprawdzą się u psów, które wyrywają się podczas spacerów.

Smycze do zadań specjalnych

Smycze powinny być maksymalnie dopasowane do potrzeb Twoich i pupila, dlatego proponujemy sprzęt dostosowany do różnych warunków, w tym dedykowane właścicielom wielu zwierząt oraz osobom, które trenują razem ze swoim psem. Pas samochodowy zagwarantuje Twojemu zwierzęciu bezpieczeństwo podczas podróży. Z kolei pas biodrowy pozwala na wspólne treningi nawet z kilkoma psami, a ponadto odciąża odcinek lędźwiowy od szarpnięć. Dla tych, którzy cieszą się towarzystwem wielu czworonogów, oferujemy dwójniki i rozdzielacze do smyczy, które zapewnią możliwość komfortowego, a co najważniejsze, wygodnego i jednoczesnego wyprowadzania kilku psów, bez problemu plączących się smyczy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl